Notice: Constant YUILOADER already defined in /home/borsch/public_html/set-doc-root.php on line 531
Фестиваль борщу - Інгредієнти - Капуста

Інгредієнти

Новини

Останні рецепти

Борщ по-луганськи (без буряків)

У велику каструлю закладається м'ясо, як закипить знімається піна, присолюється, дається з 

Зелений борщ з черемшею

Сьогодні відкриваємо сезон весняно-літніх борщів і приготуємо один з найулюбленіших в українських 

Галерея овочів

Капуста

Куля з безлічі листочків,

Ще й стирчить на ніжці.

Садять в декілька рядочків,

Квасять потім в діжці...

Капуста білоголова (Brassica) — рід одно і дворічних трав сімейства Хрестоцвітних, або Капустяних, овочева і кормова культура, що налічує близько 100 видів. Більшість видів походять із Середземномор'я та Китаю. Стебло прямостояче, гіллясте, досягає висоти 1,8 м. Квітки у верхів'ї, жовті або білі. Першими в культуру були введені листові форми капусти.

Якнайдавніший і найбільш поширений культурний вид, що розводиться, - капуста городна родом із заходу Англії. Стародавніми рослинами є також капуста кольорова, кольрабі, капуста китайська і капуста пекінська. Качанові форми поширились від культурної листової капусти. Найбільше господарське значення має капуста качанова. У їжу вживається великий качан, що розростається, на стеблі заввишки 15-20 см. Всі види капусти вживають свіжими, варять, а також квасять, маринують, сушать, заморожують.

В світі
В Україні та Росії капуста - одна з головних овочевих культур. У Великобританії, Франції, Німеччині, Норвегії, Чехословаччині по розмірах площ засаджень капуста займає 1-е місце серед овочевих культур.

  • Фестиваль борщу ставиться до капусти, як до стратегічного продукту, адже це  – один із головних овочів, що використовується на фестивалі для досягнення традиційного смаку і дотримання традицій класичного рецепту. Ми використовуємо найкращу білокачанну листову  капусту і шинкуємо її у великій кількості для наших великих казанів.

Найважче нам було справитись із п’ятьма мішками капусти, під час підготовки до абсолютного рекорду України 14 жовтня 2009 р. на козацьке свято Покрови, коли шинкування зайняло майже цілу ніч. Тоді ми встановили рекорд України по найбільшій кількості колективно звареного борщу – 700 літрів. Нарізана капуста зайняла пів шкільної кухні!!! І це була ціла проблема, щоб все це капустиння у щось помістити та перенести до місця проведення фестивалю. На щастя з усім цим вдалося дружно справитись і рекордний борщ було зварено вчасно.

Цікаво знати для здоров'я
В капусті міститься унікальний склад біологічно активних речовин.  Капуста необхідна для нормального обміну речовин, загоєння ран, згортуваності крові, формування кісток і здорових зубів, допомагає роботі печінки. Виявляється, за змістом білків вона в багато багатше за моркву, буряк, брукву, ріпу. Білки капусти є джерелом незамінних амінокислот (лізин, треонін, метіонін), які необхідні для кровотворення, зростання і відновлення тканин, стимуляції функцій нирок, надниркових, щитовидної залози, а також розчинення і виведення з організму чужорідних білків. Капуста славиться вітаміном U: він попереджає виникнення виразкової хвороби і активізує функції печінки. Багата капуста і вітаміном К.  Особливу цінність капуста представляє як джерело вітаміну С. Його вміст в капусті порівняно з цитрусовими. Окрім перерахованих вище, в капусті є вітаміни Е, В1, В2, В3, Р, РР, Н, каротин, провітаміни D. У капусті майже немає крохмалю і дуже мало сахарози, тому вона корисна діабетикам.

  • Прислів'я і приказки:

— Вибіг як заєць із капусти.
— Унадився як заєць в капусту.
— Змішав як горох з капустою.
— Несмілий як цап у капусті.

* В сучасному українському сленгу слово капуста означає гроші/зелені тобто американські долари

wave