Notice: Constant YUILOADER already defined in /home/borsch/public_html/set-doc-root.php on line 531
Фестиваль борщу - Фестиваль борщу - Преса про нас

Сип борщу, запрягай кашу...
Нажмите для увеличения

Ведучий фестивалю борщу Юрась Красюк (третій зліва) і запорізький козак Олег Григор’єв (крайній справа) з командою газети «Україна козацька»

Нажмите для увеличения
Варись, варись, борщику

Стати учасниками цікавого дійства, а ще й безкоштовно поласувати смачною стравою української кухні – таку нагоду мали відвідувачі цьогорічного Сорочинського ярмарку. Серед інших заходів на Жабокрицькому майдані проводився фестиваль борщу – новий проект, який лише починає набирати обертів і має на меті збільшити армію шанувальників цього українського продукту, охопивши всі регіони України.

Безпосередніми учасниками цього апетитного шоу-конкурсу випадково стали і представники редакції нашого часопису. Отримавши від організаторів фестивалю пропозицію випробувати своє вміння готувати найпоширенішу в Україні страву, наша команда, підсилена майстром гончарної справи з Івано-Франківщини Юрієм Матічиним, недовго вагалася і хутенько взялася до роботи. До того ж тут був присутній і спортивний азарт, адже потрібно було готувати страву у суперництві з командою газети «Хозяин», яка розташувалася за кілька десятків метрів також із мрією здобути перемогу в конкурсі. Обом колективам було надано однаковий набір овочів та інших інгредієнтів, і робота закипіла. Дійство відбувалося на центральному майдані ярмаркової площі, й особливого шарму цьому заходу надавало те, що страва готувалася під пильним наглядом відвідувачів ярмарку: дехто підбадьорював, дехто давав поради, дехто запитував, коли вже можна буде покуштувати страву. Одне слово, як на площі…

Нажмите для увеличения
Щиро запрошуємо до нашого столу

Все кипіло й вирувало у прямому й переносному значенні. Поки у столітровому казані варилася квасолька, за столами шаленими темпами йшло приготування борщової приправи. А в цей час поруч справжній козак із Хортиці Олег, у якому можна було впізнати гоголівського Тараса Бульбу, показував ярмаркувальникам своє уміння володіти нагайкою і шаблею, а ведучий дійства, він же ідейний натхненник фестивалю, Юрась Красюк розважав глядачів цікавими конкурсами та вікторинами.

Нажмите для увеличения
Добре смакує український борщ

Під пильним оком доброї сотні глядачів, теле- і фотокамер робота кипіла: до квасольки у казан уже потрапила свіженька свинина, а поруч на пательні тушкувалася приправа зі столового буряку і моркви. Коли до товариства квасолі й м’яса потрапила картопля, а опісля й овочева приправа, запах із казана почав лоскотати носи зголоднілих присутніх – розгорілися не лише пристрасті, але й апетит. Його посилював ще й запах сала, яке апетитно підсмажувалося на пательні. Коли ж до казана потрапила нарізана капуста, а потім і засмажка із затовченого в макітрі сала і часничку, можна було вважати, що приготування борщу закінчено. На завершення дійства за давнім козацьким рецептом козак Олег присмачив страву горілкою «Хортиця» - саме ця популярна вітчизняна торгова марка виступила спонсором фестивалю борщу.

Шановному журі довелося зробити нелегкий вибір, щоб визначити команду-переможницю конкурсу. Та все ж червоний запашний борщ колективу «України козацької», який ще краще смакував зі справжніх глиняних полумисків майстра Юрія Матічина, припав їм ближче до душі. За старання і винахідливість були відзначені обидві команди, та найбільшою нагородою для учасників фестивалю були слова подяки від кількох сотень людей, яким пощастило поласувати свіжим українським борщем, та ще й із пампушками з часником.

Попри всі сумніви, фестиваль борщу у Великих Сорочинцях пройшов на славу: розважальна програма сподобалася, а щирі слова вдячних і ситих шанувальників борщу ще довго лунали над Жабокрицьким майданом. У планах організаторів проведення аналогічних фестивалів у Донбасі, Криму, інших регіонах України.

Антін Бобир

власний кореспондент газети

"Україна козацька"

с. Великі Сорочинці

Полтавська обл.

фото Марини Чорної

 

За матеріалами газети "Україна козацька" №17-18 (111-112) вересень 2009р., адреса статті в інтернеті