Notice: Constant YUILOADER already defined in /home/borsch/public_html/set-doc-root.php on line 531
Фестиваль борщу - Рецепти - Борщ від Марії Бурмаки

Борщ від Марії Бурмаки

ArticleIcon_531.jpg

Склад:

Борщ з грушками. Цей борщ називають борщем по-харківськи. Чому так - не знаю, дізналась цей рецепт на Чернігівщині, але оскільки я сама народилась в Харкові, то пропоную вам саме цей варіант приготоування борщу, бо він смачний і оригінальний. Ви, можливо, навіть в одній рекламі чули про "борщ з грушками" і думали: "а що ж це таке?!", - так от, розказую...

Треба: півтори пригоршні сушених грушок, один середній буряк, капуста, картопля, цибуля, часник, трохи сала, морква, томатна паста, зелень, сметана.

Приготування:

Спочатку заправка: натерті на велику терку буряк, моркву і цибулю (нарізати кільцями) підсмажувати на оліі, потім додати томатну пасту і хай тушкується.

В цей час ставите воду у великій каструлі, коли вона закипить, додаєте туди помиті сушені грушки, поки вони варяться - чистите і нарізаєте кубиками картоплю, шинкуєте капусту. Коли грушки прокиплять хвилин 10, виймаєте їх, додаєте картоплю і капусту, хай борщ вариться. Хвилин за 15 кипіння додаєте буряково-морквяну підсмажену заправку. У ступці розтовчуєте часник зі шматочками сала, додаєте це в борщ, солите за смаком, додаєте зелень і в кінці забілюєте сметаною, доводите до готовності. В кінці залишаєте на дуже маленькому вогні і знов вкидеєте декілька грушок (бо хто ж вам повірить, що це борщ з грушками!). Хай борщ ще ледь-ледь покипить на мінімальному вогні пару хвилин. Накриваєте кришкою і вимикаєте.  І це дійсно дуже смачно! :)

Друкувати рецепт

Відправити другу

Додати в закладки